0212 690 44 55
info@ilteks.com.tr
TR / EN
 
 
 
 

HAKKIMIZDA

İlteks Tekstil faaliyet hayatına 1971 yılında bayan kumaş imalatı ile başladı. 1975 yılında makineleşme çeşitli fantazi kumaşların tasarımı ve imalatını beraberinde getirdi. 1978 yılında şu anki yönetim kurulu başkanımız ve firmamızın sahibi isim babası İlya Kohen önderliğinde erkek kumaş imalatına geçildi.

1993 yılında ileri teknoloji örme makineleri yatırımlarıyla merserize 60/2 – 80/2 çizgili jakarlı tek plaka örme kumaş ve bunları destekleyen ribana, desenli ve düz yaka imalatı hayata geçmiş olup o günden beri faaliyetimizin ana konusu haline gelmiştir.  Zaman içerisinde %100 ipek ve ipek karışımlı kumaşlarımız, ve bunun yanı sıra ketenli, kaşmirli ve yünlü karışımlarımız da geniş skalamıza eklenmiştir.

Firmamız yeni kuşağın getirdiği konseptlerle, vizyonunu geliştirmiş yıllık yarattığı 300’ün üzerinde kendine ait desenle ve desen başına 8 varyant ile trend yaratıcısı konumuna ulaşmıştır.  170’in üzerinde bulunan renk stoğu firmamızın hızlı ve zamanlı servis verebilmesini sağlamaktadır.  

İlteks Tekstil hiçbir koşul altında kalitesinden taviz vermeyen bir yapıdadır. 

 
 
welamon